ISSO.sk - Autorizovaný predajca ACER a ASUS na Slovensku.
PREDAJŇA: 0905 68 68 23
BLOG > Acer sa zaväzuje zhromaždiť 50 ton plastového odpadu

Acer sa zaväzuje zhromaždiť 50 ton plastového odpadu

Publikované: 22.04.2024

V rámci tohtoročného Dňa Zeme na tému "Planéta vs Plasty" nadviazala spoločnosť Acer partnerstvo s Plastic Bank a zaviazala sa, že v roku 2024 zrecykluje najmenej 50 ton plastového odpadu. Sociálny podnik Plastic Bank so sídlom v Kanade sa zameriava na riešenie rastúcich problémov znečistenia plastom budovaním recyklačných ekosystémov a vytváraním príležitostí na obživu v ohrozených pobrežných oblastiach.

Projekt Impact Program v rámci partnerstva spoločností Acer a Plastic Bank predpokladá, že zabráni viac ako 2,5 milióna plastových fliaš dostať sa do oceánov, a to za pomoci komunity zberačov v juhovýchodnej Ázii. Zberači prinesú nazbierané plasty na zberné miesta Plastic Bank výmenou za miestnu trhovú cenu nazbieraného materiálu a tiež za bonusy, ktoré pomáhajú zabezpečiť ďalší príjem a prístup k sociálnym výhodám, ako sú stravovacie lístky, zdravotné poistenie a ďalšie.

Spolupráca spoločnosti Acer s Plastic Bank podporuje Ciele udržateľného rozvoja OSN (SDGs), vrátane cieľa SDG 1 pre boj s chudobou, cieľa SDG 8 pre dôstojné pracovné podmienky a hospodársky rast, cieľa SDG 12 pre zodpovednú spotrebu a výrobu, cieľa SDG 14 pre život pod vodou a cieľa SDG 17 v rámci partnerstva pre spoločné dosiahnutie cieľa.

Medzi ciele spoločnosti Acer v rámci ESG (životné prostredie, sociálne aspekty a správa spoločnosti) patrí aj prispôsobenie výroby počítačov a displejov tak, aby obsahovali 20-30 % PCR (recyklovaný odpad po spotrebe) plastov do roku 2025 a snaha o dosiahnutie cieľa čistých emisií do roku 2050. Prostredníctvom produktov Vero, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, hľadá spoločnosť Acer cestu k začleneniu PCR plastov (recyklovaný plastový odpad) do výroby spotrebnej elektroniky a svoj záväzok k uhlíkovej neutralite posilnila predstavením svojho prvého uhlíkovo neutrálneho počítača Acer Aspire Vero 16 v decembri 2023.

 


VŠETKY ČLÁNKY
Najnovšie príspevky