Doprava zadarmo
Predaj na splátky
Kamenná predajňa

Pomoc Hospicu v Trenčíne

Naša firma ISSO už dlhodobo pomáha hospicu Milosrdných sestier v Trenčíne a teraz rozširujeme našu pomoc aj prostredníctvom našich e-shopov. Tým by sme chceli nezištne zdieľať možnosť pomoci pre hospic, nakoľko si ceníme ich ťažkú prácu a vieme, že im pomôže doslova každé jedno euro.

Vízia hospicu

Víziou Hospicu Milosrdných sestier, neštátneho zdravotnícke zariadenia (ďalej len „hospic“) je vytvoriť pre nevyliečiteľne chorých pacientov v pokročilom štádiu choroby (zväčša onkologickej) prostredie čo najviac dýchajúce domovom, v ktorom bude každý zomierajúci čo najmenej trpieť a zažije prijatie a láskavú starostlivosť.

Víziou multidisciplinárneho tímu hospicu je byť nástrojom, cez ktorý pocítia pacienti Božiu nehu, zvyšovanie kvality posledného obdobia ich života v hospici vďaka individuálnemu prístupu k ich bio-psycho-socio-spirituálnym potrebám.

Poslanie hospicu

Poslaním a cieľom špecializovanej zdravotníckej starostlivosti v hospici je:

  • zmierňovať utrpenie pacienta – liečebné postupy v hospici vedú k zmierneniu bolesti a iných nepríjemných prejavov choroby, k udržaniu najvyššej možnej kvality života pacienta až do jeho smrti. Nejde o násilné predlžovanie života ale ani jeho predčasné ukončenie eutanáziou.
  • rešpektovať pacientovu dôstojnosť – individuálne pristupovať k pacientovi, rešpektovať jeho priania; starať sa o zdravotné, sociálne, spirituálne potreby a telesnú hygienu pacienta;
  • sprevádzať pacienta a jeho rodinu – byť prítomný, umožniť príbuzným nepretržité návštevy a pobyt pri pacientovi, venovať sa pozostalým (korešpondencia, Zápisy do Knihy živých, podporné skupinky pre smútiacich).

Vďaka zaujímavým projektom pomáhajú pacientom spríjemniť posledné dni života a pohľad na život.  Napríklad rozbehli nový projekt s caniterapiou,  vďaka ktorému k ním chodia 2 psíky a pomáhajú pacientom, dokonca aj tým, čo sú v kóme – napríklad im uvoľňujú lízaním kŕče. U iných svojou prítomnosťou prispievajú k dobrej nálade.

Mnoho pacientov prichádza do hospicu z iných zariadení s veľkými a hlbokými dekubitmi (otvorenými ranami, preležaninami). Špecializovaný tím pracovníkov dokáže vďaka kvalitnej starostlivosti a dobrému vybaveniu hospicu dekubity zaceliť a predchádzať vzniku nových dekubitov.

Hospic nie je domov dôchodcov, ani liečebňa pre dlhodobo chorých a ani rehabilitačný ústav.

Aj preto budeme radi, ak si vyberiete možnosť prispieť hospicu pri kúpe v našom eshope! Garantujeme 50% navýšenie vášho daru a jeho kompletné odovzdanie do Hospicu.

Ak Vás zaujal príbeh Hospicu Milosrdných sestier v Trenčíne a chcete pomôcť viac, na ich webe nájdete inšpiratívne video a hlavne aj možnosť pomôcť,   či už jednorazovo alebo pravidelne!