Unboxing kresla Genesis Nitro 550

Občas napíšeme príspevok s našou osobnou skúsenosťou. Pri ktorej riešime v osobnom živote situáciu v ktorej sa občas ocitnete aj „Vy“ naši zákazníci a dúfame že Vám možno trošku pomôžeme.

Stal som pred úlohou vybrať si nové kreslo k počítaču. Predsa len už pri pohľade na to staré bolo jasne, že jeho čas sa blíži ku koncu. Pri hľadaní nového na mňa úspešne z každého zdroja vyskakovalo DX Racer. Či to bol google, youtube, twitch atd. Musím uznať že reklamu majú zvládnutú na jednotku. Osobne som však za kreslo nechcel zaplatiť cca 250€(látkove prevedenie).

Tak som sa poobzeral po alternatívnom výrobcovi a objavil som kreslá Genesis. Majú viacero modelov, ktoré sú viditeľne inšpirované modelmi od DX Racer.

Pre seba som chcel látkove prevedenie poťahu. Koženiek som mal už skrátka dosť a tak som si vybral Genesis Nitro 550. Je to kopia DX Racer Formula ale za prijemne nižšiu cenu.

Už pri pohľade na krabicu som tušil že to bude robustná konštrukcia a pri pokuse ju zodvihnúť som mal jasno cca 21 kg bolo cítiť. Našiel som však v sebe ducha športovca a vyniesol som ju na tretie poschodie(žiaľ výťah v dome nemám). Po zaslúženom relaxe som sa pustil do skladania.

Všetko bolo pekne prehľadne zabalené a označene. Návod mal len par krokov a nebol čo popliesť. Samotná konštrukcia ma príjemne prekvapila. Kríž slúžiaci na upevnenie koliesok je z robustného plechu a rovnako aj samotne kreslo je vystužene kovovou konštrukciou. Takže výrobca nepreháňa a udávaná nosnosť 150kg nie je nadhodnotená.

Samotne kreslo je pohodlné a výškovo nastaviteľné. Rovnako sa da polohovať  aj operadlo a podpierky rúk. Balenie obsahuje aj vankúšiky pod bedrá a hlavu. Latka pôsobí kvalitne a celkovo mam z neho dobrý pocit.

Keď si to tak vezmem moje staré kreslo bolo len o niečo málo lacnejšie a kvalita spracovania a aj pohodlnosť sedenia bola v porovnaní s novým úplná katastrofa. A v porovnaním s DX Racer nemám pocit že je 1/3 cenovky len pre značku.

Kúpu neľutujem a rovnaké rozhodnutie by som spravil aj ak by som si vyberal znova. Tento príspevok píšem z nového kresla a je to pohodlné písanie 😊.

 S radosťou sa o túto skúsenosť podelil Váš technik Štefan.