Testovali sme vlajkovú loď Predator HELIOS 500

Najnovší herný kúsok z dielne ACER-u, Predator HELIOS 500, predstavený na konferencii next@acer v NewYorku, o ktorom sme vám písali na našom blogu, práve dorazil do našej predajne. Technici sa mu hneď začali venovať aby sme sa s vami mohli podeliť o prvé dojmy a výsledky testov, ktorými sa snažíme už viac-menej každý herný notebook dokonale zmapovať a zistiť, kde sú jeho silné a slabé stránky.

acer-predator-helios-500-test

Vlajková loď HELIOS 500 dorazila do nášho prístavu

Toto herné monštrum v nasledovnej konfigurácii si môžete objednať aj v našom obchode www.predatorshop.sk

Technické parametre NTB/PC
Displej 17.3″ FHD IPS 144Hz LED LCD, NVIDIA® G-SYNC™
Procesor Intel® Core™ i9-8950HK (2,9-4,8 GHz)
Grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 1070 8GB-GDDR5
RAM 32GB DDR4 (2x16GB)
SSD disk 512GB Intel® PCIe
HDD disk 2000GB
DVD / BR mechanika nie
Sieť Gigabit Ethernet
Wifi INTEL 2×2 AC + BT M.2 Killer
Porty USB 3.1 Typ-C Gen 2
Video out HDMI
Batéria 4 článková
Operačný systém Windows 10
Klávesnica RGB podsvietená

Test Predator HELIOS 500

Technici hlásia, že majú dotestované, môžeme sa s vami podeliť o prvé dojmy a výsledky testov.

Nový Predator Helios 500 sa stáva celkovým víťazom medzi zatiaľ otestovanými notebookmi s procesorom Intel 8-mej generácie a samozrejme aj celkovým víťazom spomedzi všetkých testovaných notebookov. Pri tej konfigurácii to ale inak ani nemohlo dopadnúť :)

Konštrukčne sa podobá na prvé Predátory, chladenie je mohutné takže by nemal byť problém s chladením ani počas teplejších dní. Počas zaťaženia testom sa chladenie ozvalo, ale nie je to nič extrémne. U takto našlapaného modelu bude vždy vznikať teplo, fyzika sa oklamať nedá. Rozhodne je na tom lepšie ako testované tenšie modely, tam je hluk z vetrákov viac počuť.

Za nás spokojnosť čo sa týka výkonu aj spracovania. A nemôžeme nespomenúť ani krásne modré podsvietenie klávesnice, alebo touchpadu.

PassMark Rating

Tu si môžete pozrieť celkové výsledky testov: www.passmark.com

Záverečné hodnotenie

Z testov najlepších notebookov nižšie je vidieť, že Helios 500 si viedol veľmi dobre, porazeným sa stal akurát v kategórií testovania SSD disku, kde je zatiaľ neprekonateľne rýchly SSD osadený v otestovanom notebooku ASUS ROG ZEPHYRUS M GM501GS-EI003T. Rozdiel však nie je až taký veľký, môžeme s čistým svedomím potvrdiť, že aj v prípade Helios-u sa jedná o pekelne rýchle SSD-čko s rozhraním PCIe, navyše s dostatočnou kapacitou 512GB. V prípade, že by to nepostačovalo, máte k dispozícii ešte úložisko 2TB.

Jedná teda o notebook, na ktorom spustíte absolútne všetko, čo sa dnešných hier týka, Helios 500 síce nemá grafickú kartu GTX 1080, ale kombinácia GTX1070 + FullHD rozlíšenia, 6-jadrového procesora Core i9 a 32GB RAM je zárukou, že vám pobežia všetky herné pecky, ktoré sú momentálne na trhu na najvyšších detailoch.

Keby vám náhodou nepostačoval zabudovaný displej 17,3“ s funkciou G-Sync s frekvenciou 144Hz, máte možnosť pripojenia na externé monitory cez najmodernejšie rozhranie Thunderbolt 3, alebo cez HDMI, či Display Port.

Predator HELIOS 500 vysledky testu

Na záver si len zaželajme, nech sa predáva aspoň tak dobre ako predchádzajúce verzie Predatorov, aj keď cena je posadená podstatne vyššie ako to bolo u starších modelov Predator. ACER týmto modelom potvrdil, že je jedným z technologických lídrov vo svete herných notebookov a uvidíme, či hodenú rukavicu zodvihne napríklad ASUS s novým modelom Zephyrus, ktorý snáď dorazí už čoskoro na náš trh.

Fotogaléria

Internetový obchod Predatorshop.sk vám prináša dlhoročný Acer Synergy Gold Partner a autorizovaný predajca Acer na Slovensku – spoločnosť ISSO s.r.o. v spolupráci s Acer Slovensko.

Predatorshop.sk | Acer Predator nielen pre hráčov