Recenzia notebooku ASUS N551JM

V ISSO sme sa rozhodli, že Vám budeme priebežne prinášať mini recenzie niektorých produktov o ktorých si obzvlášť myslíme, že sú veľmi zaujímavé a mohli by sa Vám páčiť. Mini recenzie preto, lebo nemáme záujem robiť veľké profesionálne recenzie a niekomu sa hrabať do kapusty :) Skôr ide o to, že si zoberieme produkty domov, odskúšame ich a potom Vám pár vetami povieme, čo si o nich myslíme…

Dnes začíname s momentálne najvýkonnejším notebookom, aký máme v daný okamih na predajni a pripravený k odberu. Notebook je od výrobcu ASUS a nesie označenie N551JM.

N551JM-2

ASUS N551JM

Hneď po otvorení krabice, cítite, že kupujete niečo výnimočné. Na prvý pohľad je jasné, že sa nejedná o lacný produkt. Asus použil pri výrobe kombináciu hliníka a kvalitného plastu na spodnej časti notebooku.

Dizajn notebooku je teda pekný, ale čo skrýva ASUS N551JM pod kapotou? Ultrarýchly procesor Intel i7 4710HQ, 4GB grafická karta nVidia GTX860, 8GB RAM, 7200ot. 1TB HDD a matný 15,6″ displej s FullHD rozlíšením.

Notebook som mal doma len 2 dni, no jeho výkon je jedným slovom BRUTÁLNY a nechcel som ho vrátiť :)

Záverečné hodnotenie

Je úplne jedno, čo chcete od notebooku, aby urobil. On to urobí okamžite a bez zbytočných otázok, nie ako moja manželka :) Vďaka výkonnej grafickej karte nVidia môžete hrať väčšinu nových hier na maximálnych detailoch a samozrejme vo FullHD rozlíšení. N551JM rozdrví 500 eurové herné notebooky ako kombajn krtka. S notebookom môžete pokojne editovať FullHD videá alebo upravovať fotografie. Jednoducho môžete robiť čokoľvek a tento notebook nesklame. Super vychytávka je aj externý subwoofer, ktorý je súčasťou balenia a výrazne zlepší zážitok z počúvania hudby alebo pozerania filmov.

Ak by som mal N551ke niečo vytknúť, tak by to bol možno displej, ktorý je síce FullHD, ale k takémuto notebooku by sa už hodilo aj IPSko. Ani taký SSD disk by nebol na zahodenie, ale to už by sme sa posunuli do inej cenovej kategórie, takže by nebolo veľmi fér tieto veci tomuto notebooku vyčítať.

N551ka sa ASUSu vydarila a za svoje peniaze dostanete naozaj veľmi veľa muziky. Môžem ho smelo odporučiť všetkým, ktorý prahnú po výkonnom a peknom notebooku.


Operačný systém:
Windows 8.1 64-bit. SK
Procesor: Intel Core i7-4710HQ (2,5/3,5 GHz)
Uhlopriečka displeja: 15,6″ LED
Rozlíšenie displeja:  1920 x 1080
Pamäť: 8GB RAM DDR3
Pevný disk: 1000GB 7200 rpm SATA
Grafická karta: nezdieľaná nVidia GeForce GTX860M(4GB)
Výbava: webkamera, čítačka kariet, HDMI, Displej port, 3xUSB3.0, bluetooth V4.0

V prípade záujmu o kúpu tohto produktu nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0905 984646, alebo si ho môžete objednať priamo v našom eshope kupujem.sk