Recenzia herných notebookov ACER Aspire Nitro V15

Acer nedávno uviedol na trh novú sériu herných notebookov s označením Nitro. Niekoľko kúskov máme aj na predajni a preto sme sa rozhodli jeden vyskúšať.

acer nitro 2

ACER Aspire Nitro V15

Nitra sa robia v dvoch veľkostiach 15,6 a 17,3 palca. Na výber máte z rôznych konfigurácií začínajúcich od 730€ za základný model s procesorom i5 a 2GB grafickou kartou nVidia Geforce 840m až po delo s procesorom i7, 4GB grafickou kartou nVidia Geforce 860m a 4K displejom za 1490€.Nami testovaná zostava mala v sebe procesor Intel i7 4710HQ, 8GB RAM, grafiku nVidia GTX 860M 4GB, 1TB HDD + 8GB SSD a 15,6 palcový IPS displej.

Na začiatok pár slov k dizajnu. Nitrá sú vyrobené z kvalitného čierneho plastu a na zadnej časti notebooku je použitá chrómová farba s vyrytým nápisom ASPIRE V NITRO. Notebook pôsobí veľmi elegantne a na rozdiel od iných herných notebookov si môžete Nitro zobrať aj na rokovanie a nikto sa nebude na Vás pozerať ako na gamblera, ktorý sa nevie dočkať kedy sa jednanie skončí a bude sa môcť opäť hrať :)

Pri prvom spustení notebooku sa mi hneď zapáčila na červeno podsvietená klávesnica, no čo ma očarilo ešte viac bol FullHD IPS displej. Nejedná sa o žiadny top model, no schová do vrecka všetky non IPS displeje. Kontrast je vynikajúci a pozorovacie uhly sú tiež výborné. Skrátka radosť pozerať :)

4GB grafická karta nVidia GeForce GTX 860M je zárukou, že takmer všetky nové hry si môžete zahrať na plných alebo takmer plných detailoch. Vďaka veľkému výkonu grafickej karty si môžete Nitro pripojiť pomocou HDMI kábla ku svojmu televízoru a zahrať sa s kamarátom najnovšiu FIFU 15 v plných detailoch, ako na Playstation alebo XBOX. Takéto niečo jednoducho nie je možné na lacnejších notebookoch.

Pokiaľ sa nebudete práve hrať, tak môžete editovať fotografie alebo strihať video. Na Nitre je editovanie videí skrátka pôžitok. Videá sa pri editovaní prehrávajú plynulo a na export tiež nebudete dlho čakať.

Záverečné hodnotenie

Pri bežnej práci ako je surfovanie po internete alebo pozeranie filmov nebudete v podstate notebook ani počuť vďaka perfektnému chladeniu, ktorému síce padla za obeť DVD mechanika, no väčšina z nás ju dnes už aj tak nepotrebuje. Pokiaľ ale DVD mechaniku potrebujete, tak 17,3 modely vám ju poskytnú.

Nitro ma očarilo natoľko, že som sa rozhodol predať svoj desktop a kúpiť si tento úžasný notebook, ktorému v podstate nemám čo vytknúť. Možno len výdrž batérie, ktorá sa pohybuje okolo 3 hodín pri bežnom používaní, ale to je prirodzená daň za obrovský výkon, ktorý mi tento notebook poskytuje.

Operačný systém: Windows 8.1 64-bit. SK
Procesor: Intel Core i7-4710HQ (2,5/3,5 GHz)
Uhlopriečka displeja: 15,6″ LED IPS
Rozlíšenie displeja:  1920 x 1080
Pamäť: 8GB RAM DDR3
Pevný disk: 1000GB 5200 rpm SATA + 8GB SSD
Grafická karta: nezdieľaná nVidia GeForce GTX860M(4GB)
Výbava: webkamera, čítačka kariet, HDMI, 3xUSB3.0, bluetooth V4.0

V prípade záujmu o kúpu tohto produktu nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0905 984646. Pre kompletnú ponuku notebookov Acer Aspire Nitro navštívte náš eshop www.predatorshop.sk