Recenzia FUJITSU Wireless keyboard set LX901

Keď mi doslúžil môj set myš s klávesnicou od Microsoftu, resp. som na ňom vymazal väčšinu hlavných písmenok, tak som sa obzeral po novom bezdrôtovom sete, nakoľko už si neviem predstaviť iné trvalé pracovisko k notebooku, ako túto trojkombináciu plus veľký monitor k tomu. Pokiaľ trávite veľa času za ntb či PC tak všetkým také niečo vrelo odporúčam.

mojepracovisko

FUJITSU Wireless keyboard set LX901

Ale späť k veci. Dlhodobo ideálnym a najpredávanejším setom bolo eMKá520ka, tých sa predávalo najviac a väčšina z nás vo firme tento mimoriadne vydarený set od Logitechu používa. Dopredáva sa už len CZ model, tak som sa musel poobzerať po niečom inom. Trochu náhodne som narazil na Fujitsu LX901ku. Aj keď značku Fujitsu radím v PC, ntb a serveroch vysoko, trochu som ohŕňal nosom, Fujitsu a klávesnice či myši mi moc nešlo k sebe. Dnes som veľmi rád a milo prekvapený. Veľmi rýchlo som si zvykol na robustnú klávesnicu so štandardným rozložením kláves a veľkým Entrom. Strohý elegantný design, rad horných najmä multifunkčných kláves, o ktorých som si na úvod naivne myslel, že sú to len grafické symboly J, štvorica šípiek dole a tiež dôležité klasické umiestnenie šestice kláves: Insert Delete Home End PgUp a PgDn, všetko je presne tam ako som na ne roky zvyknutý. Pozor, klávesy nie sú úplne tiché ako píše v teste „profesionál“ (link dole), treba počítať s istým primeraným „klepotaním“. Ale píše sa na nej skvelo, mne 100% vyhovuje, keď môžem do nich „tĺcť“. Takže absolútna spokojnosť!

Myška ma na prvý pohľad zaskočila, aká bola veľká. Ale je super! Zvyknete si na ňu okamžite, je tvarovaná pre pravákov ergonomicky a môžete sa vyblázniť, čo sa týka programovania doplnkových tlačidiel. Mne stačí, že je citlivá a presná + používam jedno bočné na posun dozadu a som nadmieru spokojný. Veľmi často využívam možnosť vypnúť ju, čím šetrím baterky a nesvieti mi, keď ju hodím do baťohu. Samotná inštalácia prebehne presne tak ako má, čiže bez problémov, zapojíte malý vysielač a fungujete! Takže pokiaľ zháňate kvalitné riešenie na písanie a klikanie a nechcete to nechať plávať, set Fujitsu LX901 čaká na vás! A pokiaľ by sa vám zdala cena 49€ veľa, tak máme pre vás v ponuke aj mladšieho brata – model LX390 za 23€, ktorý vypadá na prvý pohľad tiež v pohode!

LX901LX390

Podrobné informácie o LX901ke nájdete na webe výrobcu tu a pokiaľ si chcete prečítať aj spomínanú recenziu v PC Tuning, nech sa páči kliknúť sem….a nemusím zdôrazňovať, že Fujitsu LX901 vyhral a porazil aj spomínaný Logitech MK520. Taký môj ľudský záver je, že bežná produkcia napríklad od Geniusu je fajn, ale ak si chcete dopriať pohodlnú prácu, tak neváhajte si priplatiť, keď skúsite kvalitu na vlastnej koži, pochopíte rozdiel!

V prípade záujmu o kúpu tohto produktu nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0905 984646, alebo si ho môžete prísť obzrieť a kúpiť do našej predajne.