Preview herného notebooku Acer Nitro V17

Pred rokom sme urobili v ISSO recenziu na prvú generáciu herných notebookov Acer Nitro. Jednalo sa o 15 palcovú verziu s procesorom i7 a grafickou kartou nVidia GTX860M. Notebook ma vtedy natoľko očaril, že som si ho kúpil a dnes píšem túto recenziu práve na ňom :)

Acer Nitro V17

Acer Nitro V17 v našom Acer kútiku.

Notebook Acer Nitro V17

Už prvá generácia notebookov Acer Nitro vyzerala super a v spojení s nadupanými komponentmi to bola vždy vynikajúca voľba pre hráčov, ktorí nechceli byť tak na očiach, ako napríklad prívrženci ROG edície notebookov od Asusu. Dnes sa pozeráme na nové Nitro V17 teda 17“ verziu, a na prvý pohľad sa od tej prvej nelíši. Jediným, a zároveň aj najväčším viditeľným rozdielom je, že u nového Nitra so zapnutým podsvietením klávesnice svieti aj červený pás nad klávesnicou a vyzerá to celkom cool. Obzvlášť v tme :)

Takže ak sa nič podstatné nezmenilo zvonka, ako je to vo vnútri nového Nitra? Srdcom notebooku je teraz procesor Intel i7 6700HQ novej generácie SKYLAKE a vie frčať na frekvencii až 3.5GHz ak je treba. Grafická karta je nVidia GTX960M so 4GB RAM, operačná pamäť má veľkosť 8GB, čo je dnes v podstate minimum pre hráčov, a dá sa rozšíriť až na 32GB. Vďaka 128GB SSD disku nabieha nový operačný systém Windows 10 ako blesk :) Hry si noví majitelia budú môcť vychutnávať na peknom 17,3 palcovom matnom IPS displeji, ktorý sa oproti tomu minuloročnému zlepšil hlavne pokiaľ ide o jas.

A teraz k tomu najdôležitejšiemu. Ako nové Nitro zvláda hry? Nová i7-čka zvláda hry úplne v pohode, no grafika GTX960M sa občas pekne zapotí :)  Osobne som skúšal Battlefield Hardline, GTA5-ku, F1 2015 a demo FIFA16. Všetky tieto hry boli hratelné na plné, alebo medium detaily. Nejdem sa tu rozpisovať o presných nastaveniach a koľko obrázkov za sekundu mi konkrétne nastavenia dali, lebo na to sú určené špecializované weby a my sa im nejdeme miešať do kapusty :) Pre naše potreby je najdôležitejšie to, že s novým Nitrom si zahráte aj tie najnovšie hry a vyzerajú veľmi pekne. Vďaka funkcii ShadowPlay od nVidie si môžete svoje hranie nahrať tak, ako som to urobil aj ja, a to konkrétne z F1-tky a GTA-čka.

Na záver len toľko že nové Nitro nesklamalo no ani neprekvapilo ničím novým. Acer pokračuje v úspešnom minuloročnom dizajne a hlavného vynovenia sa dočkali výkonnejšie komponenty ktoré sú oproti minuloročnej i7-čke a GTX860M výkonnejšie v hrách asi o 10 percent.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, prípadne sa príďte pozrieť na nové Nitrá do nášho nového Acer kútiku v našej predajni ISSO.

Notebook Acer Nitro V17