Najtenší hráčsky notebook s NVIDIA GeForce GTX 1080 na svete je tu

ROG Zephyrus dostáva herné notebooky vďaka svojmu ľahkému a tenkému telu, na úplne novú úroveň. Jeho štíhly profil s hrúbkou len 17,9 mm a hmotnosťou len 2,2 kg dopĺňa najnovšia grafická karta NVIDIA GeFroce GTX 1080 s inovatívnym dizajnom Max-Q. Špičkové ventilátory pomáhajú udržať grafické jadro účinne chladné. Ultra tenký prenosný počítač Rog Zephyrus tak môžete so sebou nosiť kamkoľvek bez toho aby ste sa museli odtrhnúť od hry.

ROG Zephyrus Najtenší hráčsky notebook s NVIDIA GeForce GTX 1080 na svete ASUS ROG ZEPHYRUS GX501VI-GZ020T s i7-7700HQ, 24GB RAM a 512GB SSD

Do šasi tenkého 17,8 mm dostali „taiwanskí inžinieri“ komponenty Intel a NVIDIA, normálne vyžadujúce ďaleko robustnejšiu konštrukciu. Je to vďaka unikátnemu systému chladenia Active Aerodynamic System. GX501VI predstavuje najtenší a súčasne jeden z najvýkonnejších notebookov zo série ASUS ROG.

Už dlhšie sledujeme trend, kedy výrobcovia herných notebookov sa „zbláznili“ :-) a idú zdanlivo sami proti sebe, kedy pchajú do ultra tenkých šasi nadupané konfigurácie, ktoré boli pár mesiacov dozadu nemysliteľné vtesnať do takého niečoho. Takže klobúk dole a keď si pozriete tie fotografie a máte dosť „tučné prasiatko“, nie je o čom!

 

Najvýkonnejšia grafická karta

Notebook Rog Zephyrus GX501 je vybavený výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 a štvorjadrovým procesorom Intel Core 7. generácie. Kombinácia týchto dvoch komponentov posyktuje neuveriteľne vysoký výkon, s ktorým nebudete mať problém pri žiadnych hrách.

Účinné chladenie

Exkluzívny aerodynamický systém (AAS) disponuje mnohými vylepšeniami, ktoré zvyšujú účinnosť chladiča, zlepšujú vnútorny prúd vzduchu a zaisťujú aby sa ventilátor otáčal pomalšie a tichšie a zachoval neustále nízke teploty. Tvar nasávania vzduchu je je prispôsobený tak, aby sa znížila hladina hluku a aby akustický profil čo najmenej rušil. AeroAccelerator zvyšuje rýchlosť a účinnosť prúdenia vzduchu. Je vyrobený z hliníkovej zliatiny okolo sacieho otvoru, ktorý má zakrivené okraje a zdvihnutý dizajn aby mohol do ventilátora prúdiť chladnejší vzduch. Lopatky ventilátora sú vyrobené zo špeciálneho polyméru z tekutých kryštálov, ktoré umožňujú žnížiť hrúbku notebooku o 33% v porovnaní s inými dizajnami.
Aktívny aerodynamický systém

ROG Zephyrus je vybavený aktívnym aerodynamickým systémom (AAS), ktorý porušuje všetky pravidlá. Systém AAS kombinuje inteligentný dizajn s inovatívnymi technológiami, aby hráčom poskytol to čo chcú: ultratenký prenosný počítač, ktorý je chladnejší a tichší bez toho aby stratili na výkone. Keď je laptop otvorený, časť dna sa ohýba, čím vznikne o 20% väčší priestor na cirkuláciu vzduchu. Spolu s technológiou AeroAccelerator táto medzera zlepšuje prúdenie vzduchu o 32% a znižuje teplotu o 20% v porovnaní s konvenčným chladením. Môžete tak hrať celé hodiny s bezchybnou stabilnou teplotou. ROG Zephyrus ponúka najvyššiu úroveň v kompaktnom šasi.
Nezabudnuteľné herné zobrazenie

Vďaka vysokej obnovovacej frekvencii displeja až 120Hz vám notebook ROG Zephyrus umožní vychutnať výnimočne plynulé herné zobrazenie. Široké pozorovacie uhly a 100% farebný gamut sRGB zabezpečujú neuveriteľne živé podanie farieb.

ASUS ROG ZEPHYRUS GX501VI_0

Nekompromisný zážitok vo virtuálnej realite

Vstúpte do sveta virtuálnej reality. S grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1080 prináša ROG Zephyrus plynulé a ničím nerušené herné zobrazenie. Herný notebook ROG Zephyrus je kompatibilný s poprednými VR súpravami, takže ich stačí zapojiť a vy sa môžete ihneď naplno ponorit do virtuálnej reality. Je čas preskúmať nový svet hier.

Jedinečná klávesnica s Aura RGB

Klávesnica ROG Zephyrus je umiestnená na prednej časti šasi, čo umožňuje lepšie chladenie vnútorných komponentov a ponúka pohodlnejšiu pozíciu touchpadu na pravej strane pre hráčov, ktorý su zvyknutý na stolové klávesnice. AUra RGB osveltenie vám umožňuje prispôsobiť farby a dynamické efekty klávesnice a prispôsobili si tak vlastný dizajn pri hrách. Klávesy s nízkym profilom a prepracovaným antighostingom zvládajú až 30 príkazov v jeden okamih. Klávesnica so životnosťou až 20 miliónov stlačení ponúka mimoriadnu odolnosť a spoľahlivosť aj pri vyššej záťaži.

ASUS ROG ZEPHYRUS GX501VI_01

ROGshop.sk | Republic of Gamers