Herný notebook ASUS G751JT Recenzia

ASUS G751JT je herný notebook, ktorý nahradí Váš desktop s takým šarmom a výkonom, že o žiadnom desktopovom počítači už nikdy nebudete chcieť ani len počuť  :)

G751 2

Herný notebook ASUS G751JT

Ešte nedávno som bol toho názoru, že desktop je desktop a žiadny notebook ho nenahradí, no po mojej kúpe Acer Aspire Nitro V15 som svoj názor zmenil. A po pár hodinách strávených s ASUS G751JT mi je už jasné, že výkonný notebook je viac ako len náhrada desktopu.

G751ka je 17 palcové herné delo s najnovším procesorom Intel štvrtej generácie i7, 8GB RAM a úchvatnou 3GB grafickou kartou nVidia GTX970M, ale o tej trochu neskôr.

Notebook je z rady herných notebookov ASUS Republic Of Gamers a jeho sfarbenie sa teda nesie v typickej čiernej a červenej farbe. G751 okrem sfarbenia zaujme aj svojou jemne povedané nadpriemernou veľkosťou a dizajnom. Určite vzbudzuje rešpekt. Moja manželka o počítačoch moc nevie, no jej prvé slová po tom, ako som jej notebook ukázal, boli: že je nádherný, ťažký (4.8KG) a asi bude aj výkonný že? Takže ASUSu môžem zablahoželať. Dizajn sa podaril a aj totálni počítačoví analfabeti hneď vedia, že sa nejedná o obyčajný notebook.

G751

Keďže tento kúsok od Asusu je určený pre hráčov, tak som si hneď nainštaloval najnovší Far Cry 4 a hru spustil na maximálnych detailoch a samozrejme vo fullHDéčku. Presne tak, ako som očakával, hra bola úplne plynulá. Nové mobilné grafické čipy od nVidie by mali byť o asi 70 až 80 percent výkonnejšie ako predchádzajúca generácia čipov a to sa mi potvrdilo aj pri testovaní v 3D Marku, kde moje Nitro s GTX860 jednoducho nestíhalo držať krok s GTX970, ktorá dosiahla o 77 percent lepší výsledok.

Za zmienku stojí aj fakt, že na notebooku je aj niekoľko špeciálnych tlačidiel, ktoré nájdeme len v ROG notebookoch. Je tu tlačidlo na rýchly prístup k STEAMu, 3 programovateľné tlačidlá, ktorým môžete prideliť rýchly prístup k určitej webstránke, spustenie predurčenej aplikácie alebo si vytvoriť vlastný keyboard preset pre každú hru. No mojím najobľúbenejším tlačidlom je tlačidlo na spustenie nahrávania videa hry, ktorú práve hráte. Keď už sa bavíme o klávesoch, tak musím spomenúť, že na klávesnici sa veľmi dobre píše a má tri úrovne červeného podsvietenia. Touchpad je tiež veľmi dobrý a nemám k nemu žiadne výhrady.

Zážitok z hrania hier umocní nádherný 17,3 palcový FullHD IPS displej. Aj keď hranie na 17 palcovom displeji je o poznanie lepšie ako na 15 palcovom, tak najlepší zážitok si aj tak doprajete po pripojení na televízor  :)
Tak ako som to spomenul už v minulosti, tu spočíva obrovská výhoda notebooku oproti desktopu. Notebook si môžem ľahko zobrať kam len chcem a hrať sa, kde len chcem. Hoci aj u kamaráta na jeho novom obrovskom televízore a mastiť s ním najnovšiu Fifu vo FullHDčku  :)

Najpríjemnejším prekvapením okrem grafického výkonu bolo pre mňa chladenie. Je síce pravda, že chladenie je masívne a vďaka tomu notebook poriadne nabral na váhe a rozmeroch, no nečakal som, že ani pri plnom zaťažení nebudem notebook takmer vôbec počuť.

Jediným nepríjemným prekvapením bol pre mňa zvuk, ktorý o basoch asi ani len nepočul :)
Škoda, že herný notebook v tejto cenovej kategórii neznie lepšie. Na druhú stranu toto by ma od kúpenia notebooku určite neodradilo, lebo aj lacné slúchadlá budú vždy znieť lepšie ako reproduktory z akéhokoľvek notebooku a ani nebudem počuť manželku ako mi nadáva, že sa zase hrám :)

Záverečné hodnotenie

ASUS G751JT nie je najlacnejší notebook, no vďaka brutálnemu výkonu novej grafickej karty nVidia GTX970M predstavuje pre hráčov momentálne jeden z najlepších pomerov cena/výkon na trhu. Vrelo odporúčam, keď už nie hneď kúpiť, ale aspoň si ho prísť „ošahať“ do predajne v našom ASUS kútiku.

Operačný systém: Windows 8.1 64-bit. SK
Procesor: Intel Core i7-4710HQ (2,5/3,5 GHz)
Uhlopriečka displeja: 17,3″ LED IPS
Rozlíšenie displeja:  1920 x 1080
Pamäť: 8GB RAM DDR3
Pevný disk: 8GB + 1000GB 5200 rpm SATA
Grafická karta: nezdieľaná nVidia GeForce GTX970M(3GB)

V prípade záujmu o kúpu tohto produktu nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0905 984646. Pre aktuálnu cenu navštívte našu webstránku www.isso.sk