BEZpečné BEZdrôtové klávesnice od Microsoft (AES)

V dnešnom mobilnom svete je bezdrôtová technológia prítomná všade. Používame ju, aby sme mohli byť online na cestách, na pripojenie mobilného príslušenstva k našim počítačom, počúvanie hudby z nášho telefónu – a mnoho iného.

Prečo potrebujete štandard AES (Advance Encryption Standard)

Keďže bezdrôtová technológia je taká bežná, často ju považujeme aj za bezpečnú. Mnohí z nás prostredníctvom nej zadávajú heslá, odosielajú osobné údaje a zdieľajú dôverné pracovné informácie. Skutočnosť je ale taká, že každý bod systému bezdrôtovej komunikácie je potenciálne zraniteľný a bez príslušných bezpečnostných opatrení môžete svoje súkromné informácie ohroziť.

V spoločnosti Microsoft vytvorili rad bezdrôtových klávesníc, ktoré pomáhajú chrániť vašu komunikáciu pomocou šifrovacieho štandardu AES. AES šifruje stláčanie klávesov pred ich prenosom do vášho počítača alebo iného zariadenia.

Čo je AES

Šifrovací štandard AES je špecifikácia pre šifrovanie elektronických údajov. Bol vytvorený americkým inštitútom NIST (National Institute of Standards and Technology) v roku 2001 a prijatý vládou USA a ostatnými krajinami na celom svete na ochranu dôverných údajov a informácií.

Microsoft AES logo

Prečo potrebujem štandard AES pre klávesnicu?

Bezdrôtové klávesnice prenášajú informácie vzduchom, čo predstavuje často prehliadané riziko nedostatočného zabezpečenia. Bez správnych bezpečnostných opatrení môže kybernetický zlodej zachytiť vaše stláčanie kláves a získať prístup k vašim heslám, číslam kreditných kariet a ďalším dôležitým informáciám.

Ak chcete zabrániť ostatným v prístupe k vášmu tajnému šifrovaciemu kľúču AES klávesnice, vytvorili sme firmvér, ktorý blokuje prístup ku kľúču po nainštalovaní do klávesnice a prijímača vo výrobe. Okrem toho, klávesnice AES od spoločnosti Microsoft používajú pri každom prenose náhodné generovanie údajov a jedinečné identifikátory, aby zabránili sofistikovaným útokom.

AES patrí medzi súčasné najbezpečnejšie štandardy šifrovania elektronických údajov. No čo sa týka zabezpečenia, neexistujú žiadne záruky. Odporúčame, aby ste boli informovaní o aktuálnych hrozbách, používali silné heslá a pravidelne aktualizovali svoje systémy a bezpečnostný softvér.

 

Wireless Desktop 3050 with AES USB, CZ&SK

Mäkká opierka zápästia a tiché klávesy prepožičiavajú klávesnici elegantne profesionálny vzhľad a pohodlné použitie, ktoré vás nikdy neomrzí. Klávesnica je navyše vybavená funkciami, ktoré jej dokonale padnú -ponúka vám praktické ovládacie prvky pre prehrávanie multimédií, aktiváciu lupiny jedným stlačením a prispôsobiteľné klávesové skratky pre prístup k programom na paneli úloh systému Windows. Táto klávesnica tiež ponúka technológiu šifrovania Advanced Encryption Standard (AES *)

Microsoft Wireless Desktop 3050 with AES USB

All-in-One Media Keyboard Wireless,CZ&SK

S All-in-One získate rýchly a jednoduchý prístup k obľúbeným fotografiám, filmom, hudbe a webovým stránkam z počítača na televíziu z pohodlia vášho gauča. Klávesnica disponuje integrovaným viacdotykovým ovládací kolík a plnohodnotne veľkými klávesmi, takže môžete bez problémov písať, preťahovať prsty, klikať, približovať či odďaľovať. Jednoducho pripojte klávesnicu k svojmu PC a získajte tak jednoduché a flexibilné bezdrôtové ovládanie.

Microsoft All-in-One Media Keyboard Wireless

Wireless Desktop 850 with AES USB, CZ&SK

Vychutnajte si voľnosť a pohodlie bezdrôtovej technológie. Spoľahlivý dosah až 15 stôp od počítača pri zachovaní silného bezdrôtového pripojenia. Myš môžete aj na cestách samostatne používať s notebookom – keď sa vydáte na cestu, možno jej miniatúrny vysielač pohodlne zasunúť do otvoru v spodnej časti myši. Inštalácia klávesnice a myši je jednoduchá – stačí vložiť batérie, zapojiť miniatúrne vysielač a začať písať! Táto klávesnica tiež ponúka technológiu šifrovania Advanced Encryption Standard (AES), ktorá bola navrhnutá, aby pomohla šifrovaním písaného textu ochrániť vaše údaje.

Microsoft Wireless Desktop 850 with AES USB

Wireless Comfort Desktop 5050 with AES USB Port, CZ&SK

Ozdobte si pracovisko touto krásnou, moderné sadou klávesnice a myši. Táto sada, ktorá vkusne kombinuje lesklé a matné čierne povrchy, vás každý deň ohromí svojím vzhľadom. Ergonicky zakrivená klávesnica totiž podporuje tiež prirodzenejšie polohu ramien, zápästí a rúk, a prináša vám tak väčšie pohodlie. Vďaka spoľahlivému bezdrôtovému pripojeniu vám nebudú prekážať káble a budete môcť pracovať zo vzdialenosti až 30 stôp. Obľúbené položky hlavného panela a tlačidlá myši vám poskytnú rýchly prístup k programom, súborom, multimédiám a webovým stránkam, ktoré najčastejšie používate. Navyše táto klávesnica ponúka technológiu šifrovania Advanced Encryption Standard (AES *), ktorá bola navrhnutá, aby pomohla šifrovaním písaného textu ochrániť vaše údaje.

Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050

Microsoft Wireless Desktop 900 with AES USB, CZ&SK

Táto sada klávesnice a myši je moderný a minimalistická. Má tiché klávesy pre pokojné písanie a myš plnej veľkosti ponúkajúce pohodlnú a presnú navigáciu. Táto sada klávesnice a myši Wireless Desktop 900 ponúka technológiu šifrovania Advanced Encryption Standard (AES *), ktorá bola navrhnutá, aby pomohla šifrovaním písaného textu ochrániť vaše údaje. Klávesnica aj myš majú priemernú výdrž batérie 2 roky.

Microsoft Wireless Desktop 900 with AES USB