Asus ROG G552VW

Asus je na trhu herných notebookov so svojou značkou ROG už dlhú dobu. Pod tromi písmenami ROG si väčšina z nás predstaví nadupanú hernú mašinu za kopec peňazí. No nie vždy to tak musí byť. Nedávno sme sa pozreli na herný notebook Asus ROG G552, ktorý sa v čase písania tohto článku predáva za 899€ s DPH.

 

Ako vždy sa najskôr pozrieme na dizajn notebooku. Na rozdiel od drahších herných notebookov je G552VW kompletne vyrobená z plastu. Na kryte je síce časť ktorá vyzerá ako brúsený hliník, no stále je to len plast. Aj keď je notebook kompletne vyrobený z plastu, tak pôsobí celkom pevne.G552VW
Na prednej strane sa nachádza čítačka SD kariet a kontrolné LED-ky. Na ľavej strane nájdeme 2x USB 3.0, 1x USB 3.1 typ C, HDM a LAN. Na pravej strane máme zase k dispozícii DVD-RW optickú mechaniku, USB 2.0 konektor, vstup na mikrofón a výstup na slúchadlá.
Klávesnica je podsvietená klasickou červenou farbou a zvoliť si môžeme jednu z troch úrovní intenzity podsvietenia. Touchpad pôsobí pevne a dobre sa s ním pracuje.

Asus použil v G552-ke kvalitný IPS displej, ktorý ponúka nádherné sýte farby, výborný kontrast a takisto aj jas. Kvalitu displeja určite oceníme nie len pri hraní, ale aj pri práci s multimédiami.
G552-ka je poháňaná novým štvorjadrovým procesorom Intel i7-6700HQ s maximálnou frekvenciou 3,5Ghz. Sekunduje mu grafická karta nVidia GTX960M ktorej operačná pamäť má veľkosť 2GB. To sa môže niekomu zdať málo ale pre výkon tejto grafickej karty je to dostatočná veľkosť. Pre hry vyžadujúce viac ako 2GB operačnej pamäte už 960M nebude väčšinou stačiť totiž svojim výkonom.

A aké hry sa na tomto notebooku dajú hrať? V podstate sa dajú hrať aj najnovšie a najmodernejšie hry, no často budeme musieť ubrať na detailoch a znížiť tak nároky na grafický výkon. Osobne som si zahral hru Dying Light The Following na vysokých nastaveniach a hra bola dobre hrateľná aj keď FPS na úrovni 45 nebolo úplne ideálnych :)

Počas dlhého hrania sa teploty procesora a grafickej karty pohybovali na úrovni okolo 80°, čo nie je na kompletne plastový notebook zlé číslo.

GL552G552-ka nám ponúka aj možnosť veľmi jednoduchého upgradu. Stačí na zadnej strane odskrutkovať kryt a získame prístup k pevnému disku, pamäti RAM a voľnému M.2 slotu pre SSD modul. Operačná pamäť sa dá rozšíriť ďalším 8GB modulom až na konečných 16GB. Pokiaľ chceme v notebooku SSD-čko tak nám stačí dokúpiť M.2 SSD modul a len doplníme pôvodný 7200ot. disk. Toto je výborná správa a podľa nás by to už mal mať dnes každý notebook bez ohľadu na cenu.

Notebook Asus ROG G522 ponúka dnešným hráčom veľmi dobrý herný výkon bez toho aby im zruinoval peňaženku. Dovolím si tvrdiť že dnes sa jedná o najlepší notebook s pomerom ceny a výkonu s hernou grafickou kartou nVidia GTX960M.

Notebook ASUS ROG G552VW kúpiš na našom eshope hernenotebooky.sk