Novinky

ASUS a ROG vystavujú na výstave IFA 2022 najnovšie spotrebiteľské, firemné a herné produkty.

ASUS vystavuje na výstave IFA 2022 komplexné portfólio produktov. Na výstave boli oficiálne predstavené nové firemné notebooky vrátane výkonnej mobilnej pracovnej stanice, ExpertBook B6Flip, a notebookov ExpertBook B5a ExpertBook B5 Flip. Na osobné vyskúšanie je dostupný aj revolučný skladateľný notebook Zenbook 17 Fold OLED, ktorého dostupnosť bola oznámená počas špeciálneho virtuálneho streamu a novinárskeho dňa.

Vystavené sú aj všetky najnovšie inovácie značiek ASUS a ROG, ako sú herné notebooky ROG Flow Z13, StrixScar 17 SE a TUF Dash F15; monitory ProArt Display OLED PA27DCE, ProArt Display OLED PA32DC, ZenScreen OLED MQ13AH a ZenScreen OLED MQ16AH; herné príslušenstvo vrátane novej myši ROG Strix Impact III; nové notebooky radu Zenbook a Vivobook vrátane modelov Zenbook 14 Duo OLED, Zenbook 16X OLED a Vivobook 16X OLED a najnovšie smartfóny Zenfone 9 a ROG Phone 6.

Spoločnosť ASUS pozýva verejnosť, aby navštívila jej stánok a naživo si vyskúšala všetky najnovšie inovácie zo segmentu notebookov, stolných počítačov, monitorov, príslušenstva, sieťových riešení, firemných produktov, základných dosiek a ďalšie novinky.

Navrhnuté pre profesionálov

ASUS ExpertBook B6 Flip (B6602F) je mobilná pracovná stanica, ktorá prináša vysoký výkon pre profesionálov, ako sú architekti, inžinieri a produktoví dizajnéri, a ktorá sa vďaka 360° otočnej obrazovke prispôsobí akejkoľvek úlohe. ExpertBook B6 Flip poháňa procesor 12. generácie Intel® Core i9-12950 Hx vPro® s 55 W TDP, profesionálna grafická karta NVIDIA® RTX A2000 a až 128 GBSO-DIMMx4 operačná pamäť. Pokročilý dizajn chladenia zabezpečuje tichú a chladnú prevádzku, a to aj v záťaži.

ExpertBook B5 (B5602C) je navrhnutý pre úspešné a štýlové podnikanie s precízne vyrobeným minimalistickým šasi s hmotnosťou iba 1,4 kg – ide o najľahší 16-palcový notebook spoločnosti ASUS s voliteľným OLED panelom pre bezkonkurenčné vizuály. Notebook je vybavený procesorom až do 12. generácie Intel Core i7-1270P s Intel vPro a diskrétnou grafickou kartou až do Intel Arc A350M. K dispozícii je aj konvertibilná verzia, ExpertBook B5 Flip (B5602F), s dotykovou obrazovkou, ktorú je možné otočiť o 360°, a úžasným OLED panelom. Zároveň ide o prvý 16-palcový notebook s garážovaným stylusom, ktorý sa rýchlo a automaticky nabíja, keď ho používateľ vloží do otvoru v notebooku. ExpertBook B5 Flip je navrhnutý pre náročných cestovateľov a ponúka celodňovú batériu a totožný procesor a grafickú kartu ako štandardná verzia.

Spotrebiteľské notebooky

Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402) je výkonný notebook, ktorý umožní tvorcom obsahu naplno realizovať ich potenciál. Procesor 12. generácie Intel Core i9-12900H a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti sú chladené technológiou ASUS IceCool Plus pre maximálny výkon a ponúkajú kombinované TDP na úrovni až 85 W. Lepší prietok vzduchu zabezpečuje mechanizmus AAS Ultra, ktorý mierne nadvihne druhý dotykový displej ScreenPad Plus pre optimálny zážitok z práce.

Zenbook S 13 Flip OLED (UP5302) je ultraľahký 13,3-palcový prémiový konvertibilný notebook, ktorý je navrhnutý pre náročných používateľov s rušným životným štýlom. Vďaka všestrannému 360° ErgoLift pántu je možné používať Zenbook S 13 Flip OLED vo viacerých režimoch: notebook, stan, stojan, tablet. Elegantné a kompaktné unibody šasi je dostupné v dvoch farbách a je vyrobené z prémiovej zliatiny horčíka a hliníka. Jeho hmotnosť je iba 1,1 kg a hrúbka 14,9 mm. Kombináciu bezproblémovej prenosnosti a vysokého výkonu zabezpečuje procesor 12. generácie Intel Core i7.

Zenbook Pro 16X OLED (UX7602) poháňa 12. generácia procesora Intel Core a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060. Extrémny mobilný výkon dopĺňa množstvo inovácií s cieľom maximalizovať produktivitu v pohybe, ako je mechanizmus AAS Ultra, ktorý automaticky nadvihne klávesnicu pre optimálny zážitok z písania a zároveň tak zlepší chladenie. Klávesnica disponuje individuálnym White RGB podsvietením každého klávesa, ovládacím prvkom ASUS Dial a zväčšeným touchpadom s haptickou spätnou väzbou.

Vivobook Pro 16X OLED (N7601) je notebook pre tvorcov obsahu s vysokým výkonom, ktorý zabezpečuje procesor 12. generácie až do Intel Core i9-12900H a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s chladením IceCool Pro pre stabilnú prevádzku vo všetkých situáciách. Dostupný je vo verzii so 120 Hz 3.2K OLED HDR 16 : 10 displejom alebo so 60 Hz 4K OLED HDR 16 : 10 displejom a pomerom obrazovky k telu na úrovni 90,3 %. Vo výbave je tiež inovatívny ASUS DialPad a I/O porty vrátane čítačky kariet MicroSD Express 7.1 a USB-C s Thunderbolt 4.