Novinky

ASUS predstavil nové počítače pre komerčných zákazníkov na výstave CES 2022

ASUS oznámil komplexné portfólio komerčných riešení, ktoré sú zamerané na podnikových používateľov a pre školy, pričom na výstave CES® 2022 bolo vystavených päť kľúčových noviniek – vrátane modelov ExpertBook B5, B5 Flip a B3 Detachable, ExpertCenter D700 a ASUS Chromebook Flip CX5.

Najnovšie 14-palcové notebooky ExpertBook B5 a B5 Flip sú navrhnuté s dôrazom na tenké a ľahké šasi a vysoký výkon, ktorý zabezpečuje procesor Intel® Core i7, a sú dostupné v tradičnom aj konvertibilnom formáte. Predstavený bol aj notebook typu 2 v 1, ASUS ExpertBook B3 Detachable, ktorý posúva prenosnosť na úplne novú úroveň vďaka odnímateľnej klávesnici.

Notebooky radu ExpertBook sú navrhnuté pre biznis zákazníkov s dôrazom na štýlový dizajn, precízne skonštruované minimalistické šasi, ktoré posúva hranice ľahkosti notebookov a odolnosť, ktorá spĺňa vojenský štandard MIL-STD-810H. Notebooky umožňujú bezstresovú prácu na diaľku a cestovanie s celodňovou výdržou batérie a sú vybavené mnohými špičkovými technológiami na zvýšenie efektivity mobilnej práce, ako je WiFi 6E na rýchle a stabilné pripojenie, tlmenie hluku pomocou umelej inteligencie pre čisté a zrozumiteľné konferenčné hovory, podpora pre dual-SSD RAID pre rýchle a spoľahlivé úložisko a ASUS NumberPad na rýchle zadávanie čísel. Takisto ponúkajú funkcie na ochranu súkromia a pracovných dát, ako je zabudovaný snímač odtlačkov prstov pre biometrické prihlasovanie a TPM 2.0 čip na ochranu dát.

Výkonné stolné počítače ExpertCenter, ktoré na výstave CES 2022 zastupoval rad ExpertCenter D7, sú navrhnuté, aby ponúkali profesionálny výkon, špičkovú spoľahlivosť a rôzne dizajny od malých formátov (SFF) až po skrinky typu full tower. Najnovšie modely ExpertCenter D7 majú vo výbave procesory 12. generácie Intel Core až do i9 a grafické karty NVIDIA® GeForce®. Takisto disponujú dizajnom pre jednoduchú údržbu a spravovateľnosť bez nutnosti použiť nástroje ako je skrutkovač, vojenskou odolnosťou a zabezpečením a správou na podnikovej úrovni.

ASUS Chromebook Flip CX5 je konvertibilný notebook s úplne novým dizajnom a procesorom 12. generácie Intel Core i7. Vo výbave má aj konektivitu WiFi 6E a špičkovú reprodukciu zvuku a zobrazenie vizuálov, takže je ideálny na prácu, do školy aj na zábavu. 16-palcový NanoEdge displej má pomer strán 16 : 10 a tenké rámiky po troch stranách.